V Česku je zastoupena dceřinou společností CARADON HEATING CZ s.r.o. , jejíž centrála je v Ostravě a sklady se nacházejí v Krakově.

Továrna na výrobu otopných těles Stelrad byla založena v roce 1925. V roce 1939 byla zahájena výroba kotlů, olejových topidel a elektrických otopných těles. Díky dynamickému rozvoji trhu došlo v roce 1960 k rozšíření hlavního závodu. V roce 1970 byl otevřen nový sklad a kancelářská budova. V roce 1980 závod zakoupila skupina Stelrad, která byla součástí Metal Boxu, v roce 1989 došlo následně k převzetí koncernem Caradon PLC. V roce 1993 došlo k modernizaci výrobních linek, do provozu byla uvedena nová lakovna a dvě linky pro rychlou výrobu, v roce 1997 byla zavedena moderní metoda výroby TPM. V současnosti továrna, jako součást Stelrad Radiator Group, patří mezi světové lídry ve výrobě ocelových panelových otopných těles.

Nejmodernější metody výroby otopných těles Stelrad a pečlivá kontrola dle přísných norem ISO 9001 zaručují udržení jejich nejvyšší účinnosti a životnosti na stabilní úrovni. Příznivá cena za každý Watt výkonu otopného tělesa Stelrad umožňuje snížit investiční náklady. Optimální poměr vytápění pomocí záření a konvekčního vytápění se přičiňuje ke zvýšení komfortu v místnostech. Elegantní a solidní prvky Stelrad s klasickou a nadčasovou linií se dokonale hodí do každého interiéru. Díky lištovým montážním úchytům typu Monclac je možné velmi přesné připojení otopného tělesa, což umožňuje jeho estetické a diskrétní provedení. Otopná tělesa Stelrad se odlišují spektrem rozměrů- výšky, hloubky a délky. Pro stejný topný výkon, jaký je požadován pro určitou místnost, si lze vybrat různá otopná tělesa: nízká nebo vysoká, úzká nebo široká. Pro náročné zákazníky jsou připraveny výjimečné řady Planar a Vertex. Tímto způsobem se otopná tělesa stávají součástí moderního interiéru.

Zajištění kvality

Opracování vnějšího povrchu otopného tělesa spočívá v odmaštění, fosfátování fosforečnanem železitým, pasivování, omytí a nanesení základní vrstvy. Následně se na otopná tělesa nanáší prášková vrstva vysoké kvality a otopná tělesa se vypalují. Povrchová úprava je provedena elektrostatickým nanesením práškového povlaku vysoké kvality. Tento způsobu zajišťuje stabilní vzhled otopných těles po mnoho let jeho používání a umožňuje jejich bezproblémové čištění bez vlivu na životnost.